HOTEL SNÓW


scenariusz: Marek Pacuła i Adam Opatowicz
reżyseria: Adam Opatowicz
scenografia: Mariusz Napierała
choreografia: Paulina Andrzejewska
kierownictwo muzyczne i aranżacje: Krzysztof Baranowski
przygotowanie wokalne: Anna Reńska
zdjęcia i projekcje filmowe: Rafał Bajena
asystent reżysera: Mirosław Kupiec

autor plakatu: Kazimierz Wiśniak
fot:. Włodzimierz Piątek

premiera: 24.05.2014
czas trwania: 2 godz. 45 min., 1 przerwa

„Hotel snów” w reżyserii Adama Opatowicza to spektakl-przypomnienie i spektakl-hołd dedykowany postaci Piotra Skrzyneckiego, założyciela i ducha sprawczego „Piwnicy pod Baranami”, legendarnego krakowskiego kabaretu.
Związki Teatru Polskiego - a szczególnie kabaretu Czarny Kot Rudy - z Piwnicą pod Baranami są niezwykłe. Wielokrotnie gościł on na swoich deskach Artystów z Krakowa. Przez lata organizował poświęcone im (poprzez postać Wiesława Dymnego) Dymnalia. Tym, co połączyło oba kabarety było nie tylko opisywanie świata podobnymi metaforami, ale i po prostu najszczersza ludzka sympatia. Sam Piotr Skrzynecki mówił o Artystach Kota „Moje brylanty ze Szczecina”, a oni nie pozostawali mu dłużni. Nic dziwnego, że jego portret został umieszczony wśród patronów szczecińskiego kabaretu.
Wszystkie te lata dzielenia garderób i scenicznych desek, artystycznych poszukiwań, przyjaźni, a w końcu tęsknoty, musiały zaowocować czymś większym. Tak narodziła się idea „Hotelu snów”, spektaklu uplecionego z wielkich przebojów Piwnicy, anegdot o jej Wielkich i - nie mniejszej - nostalgii za tym, co minione.Występują:
Teatr Polski jest Instytucją Kultury Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego
projekt i realizacja: Virtual People