KONIEC SEZONU

Szanowni Widzowie, wyjątkowo wcześnie zakończyliśmy ten sezon artystyczny. Obecnie jesteśmy w trakcie przeprowadzki do obiektów naszego teatru po przebudowie i rozbudowie. Dlatego kasa teatru i Biuro Organizacji Widowni są nieczynne do odwołania.

Wkrótce na stronie internetowej teatru opublikujemy repertuar na pierwsze tygodnie nowego sezonu artystycznego. Prosimy śledzić nasze profile na Facebooku oraz na Instagramie - tam będziemy pokazywać m.in. postępy w przygotowaniach do wielkiego otwarcia teatru.

Do zobaczenia już wkrótce!

Aktorzy Lista aktorów

Felipe Alonso
Céspedes Sànchez

Pochodzi z Chile (ur.1982), gdzie rozpoczął swoją edukację muzyczną w Akademii przy Narodowym Balecie Folklorystycznym „Bafona” oraz ukończył Uniwersytet Mayor w Santiago de Chile z dyplomem nauczyciela muzyki. Naukę kontynuował w Hiszpanii w Konserwatorium Muzycznym w klasie śpiewu operowego profesor Aidy Lopez oraz Szkole Teatralnej Santart w Santiago de Compostela – które ukończył z najwyższymi notami otrzymując tytuły śpiewaka zawodowego i aktora.
 Umiejętności wokalne doskonalił pod kierunkiem profesorów śpiewu: Patricio Méndez – w Chile oraz José Antonio Campo – w Hiszpanii.

Po przyjeździe do Europy w latach 2009 –2013 wziął udział jako solista w licznych koncertach organizowanych przez miasto Santiago de Compostela w Hiszpanii i konserwatorium. Współpracował z Chórem Orfeón Terra Nosa w Santiago de Compostela jako pierwszy tenor. W maju 2013 r. zajął pierwsze miejsce w Konkursie Śpiewu Operowego w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

We wrześniu 2013 roku związał się z Operą na Zamku w Szczecinie jako solista chóru – tenor. W lutym 2014 roku zadebiutował na scenie tej opery jako solista w roli Nemorino w „Napoju Miłosnym” Gaetano Dionizettiego a w czerwcu 2014 wziął udział w XVI Wielkim Turnieju Tenorów w Szczecinie. Jako solista wystąpił również w Filharmonii w Szczecinie, podczas Koncertu Sylwestrowego i Prezydenckiego w styczniu 2015 oraz w czerwcu 2015 podczas festiwalu Wspólne Brzmienia wykonując partie solowe Mszy Kreolskiej A. Ramireza.

Od 2019 roku związany jest z Teatrem Polskim w Szczecinie, nie zapomina jednak o operze przygotowując nowe role. W lipcu 2019 roku zadebiutował jako Ferrando w operze Cosi fan tutte Mozarta podczas Festiwalu Muzyki w Ticino (Szwajcaria) i został stypendystą Anneliese Rothenberger Foundation. Występuje również solowo biorąc udział w licznych koncertach, zarówno muzyki operowej jak i latynoskiej.

Cały czas szkoli swój warsztat, biorac udział w licznych kursach mistrzowskich i lekcjach indywidualnych m.in. z Montserrat Caballé w 2017 r, Profesor Heleną Łazarską czy Mozarteum International Summer Academy. Od 2016 roku jego nauczycielką śpiewu jest znana śpiewaczka operowa i uczennica profesor Łazarskiej, Michaela Schuster.

 

Autor zdjęć: Sławomir Trojanowski - Studio Este Fotografia