KONIEC SEZONU

Szanowni Widzowie, wyjątkowo wcześnie zakończyliśmy ten sezon artystyczny. Obecnie jesteśmy w trakcie przeprowadzki do obiektów naszego teatru po przebudowie i rozbudowie. Dlatego kasa teatru i Biuro Organizacji Widowni są nieczynne do odwołania.

Wkrótce na stronie internetowej teatru opublikujemy repertuar na pierwsze tygodnie nowego sezonu artystycznego. Prosimy śledzić nasze profile na Facebooku oraz na Instagramie - tam będziemy pokazywać m.in. postępy w przygotowaniach do wielkiego otwarcia teatru.

Do zobaczenia już wkrótce!

Aktorzy Lista aktorów

Mirosław
Czyżykiewicz

Polski pieśniarz, kompozytor, poeta, malarz. Z wykształcenia artysta grafik, absolwent ASP w Warszawie, przy czym studia rozpoczynał w Krakowskiej ASP im. Jana Matejki.

Przedstawiciel nurtu poezji śpiewanej, piosenki literackiej. W swojej twórczości prezentuje refleksyjne podejście do życia i jego zjawisk. Debiutował na zawodowej scenie w gorlickim zespole "Ostatnia wieczerza w karczmie przeznaczonej do rozbiórki" pod kierownictwem Bogusława Diducha. W latach 80' związany był ze Studenckim Ruchem Artystycznym.

Pierwsza publikacja autorskich wierszy Mirka Czyżykiewicza miała miejsce w 1986 roku w periodyku społeczno - kulturalnym "Radar". W 1988 r. nagrał autorską czarną płytę "Autoportret 1" w Teatrze im I. S Witkiewicza w Zakopanem, jako efekt wspólnej akcji Programu 3 PR., "Alma Artu", Tygodnika Akademickiego "ITD" oraz "Polskich nagrań". Związany z Programem 3 Polskiego Radia i audycją Macieja Zembatego "Zgryz". Jest Laureatem FAMY w kategorii piosenki poetyckiej w latach 1986/7. Następnie w 1990 roku zdobył nagrodę Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego. W 1993 roku Mirosław Czyżykiewicz reprezentował Polskę na międzynarodowym Przeglądzie Form Teatralnych w Antwerpii, gdzie pokazał własne adaptacje muzyczne wierszy Josifa Brodskiego "Światwidzialny" w przekładach S. Barańczaka i K. Krzyżewskiej. W 1995 i 1996 wziął udział w koncercie „Kraina Łagodności” w ramach KFPP w Opolu.

Od ponad 20 lat stale współpracuje z Ogólnopolskimi Spotkaniami Zamkowymi „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie oraz Studenckim Festiwalem Piosenki w Krakowie. Użyczył swojego głosu w w telewizyjnych spektaklach „Dziady"(1997) w reżyserii J. Englerta oraz w „Dybuku”(1999) w reżyserii A. Holland. Stale współpracuje z JERZEGO Satanowskim biorąc udział w jego projektach muzycznych, a także rozmaitych wznowieniach nagrań w różnych formach, min. Dziękuję za świat: piosenki A. Osieckiej - 1997, Zanim będziesz u brzegu - 2001, u boku Hanny Banaszak,"Sanatorium" 2004, "Konie narowiste" - 2007 w polskich przekładach piosenek W. Wysockiego oraz Biała lokomotywa / Na błękicie jest polana (2011, teksty E. Stachury).

Nominowany do Nagrody Muzycznej "Fryderyk" 2001 w kategorii "Album roku: piosenka poetycka".

Wziął udział w projekcie Antoniego Murackiego Świat według Nohavicy(2008) oraz w nagrywaniu albumu Szukamy Stajenki(2008) złożonego z kolęd i pastorałek autorstwa J.Kaczmarskiego w aranżacjach Z.Łapińskiego.

Wspiera również młodych muzyków angażując się w ich projekty.

 

Ostatnia wydana płyta M.Czyżykiewicza "Odchodzę wracam" została wydana w 2015