Aktorzy Lista aktorów

Jacek
Piotrowski

Aktor Teatru Polskiego od roku 1992.
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (1986).
Debiutował 25.10.1986 roku na scenie Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu jako Leo w „Powodzi" Güntera Grassa w reżyserii Józefa Skwarka. W Toruniu spędził sześć sezonów. Zagrał m.in. Bobczyńskiego w „Rewizorze" Gogola, Tuzenbacha w „Trzech siostrach" Czechowa, Alwę w „Lulu" Wedekinda, Hrabiego Hufnagla w „Operetce" Gombrowicza, Bruno Schulza w „Księdze bałwochwalczej" Wójcickiego czy AA w „Emigrantach" Mrożka.
Związany ponadto z Teatrem Krypta, Teatrem 13 Muz, Teatrem Kameralnym, Pogotowiem Teatralnym oraz Grupą Teatralną „Prolog'. Tu wymienić należy m.in. Porfirego w „To ja..." na podstawie „Zbrodni i kary" Dostojewskiego, Hasana w „Skórze węża" Snajdera, Króla w „Eskurialu" de Ghelderode, Małego w „Na pełnym morzu" Mrożka, Parobka III w „Zabawie" Mrożka, Griszkę w „Zimie pod stołem" Topora. Na scenie OFFicyny wystąpił w monodramie „Łagodna" według opowiadania Dostojewskiego (reż. Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz).
W roku 2009 nominowany do Nagrody Bursztynowego Pierścienia dla Najlepszego Aktora za rolę Księcia w „Indyku, w 2011 otrzymał nominację za Michaela Houllie w „Bogu mordu", a w 2012 za Lidera w „Balu manekinów".
W roku 2014 otrzymał Bursztynowy Pierścień – nagrodę Jury za mistrzostwo ról drugiego planu i scenicznego epizodu.

Zagrała/zagrał: