OPOWIEŚĆ WIGILIJNA
Scena na Łasztowni

 

W dniach 5 – 6 grudnia 2021 w Teatrze Polskim Scena na Łasztowni w Szczecinie odbędzie się teatralno – baletowy spektakl dla dzieci pt. „Opowieść wigilijna”, na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa w reżyserii Pauliny Andrzejewskiej – Damięckiej. W roli głównej - Ebenezera Scrooge’a wystąpi Mateusz Damięcki, zaś Maciej Damięcki użyczy swego głosu postaci ducha Jakuba Marleya. W przedstawieniu weźmie udział ponad 70 uczniów ze Studia Taneczno-Musicalowego Fundacji Balet w Szczecinie, a także pedagodzy i zaproszeni Goście.

 

„Opowieść wigilijna”, jedno z najbardziej popularnych opowiadań Charlesa Dickensa, to historia niezwykłej przemiany, jaka dokonuje się pod wpływem magii Świąt Bożego Narodzenia w sercu głównego bohatera – antypatycznego materialisty - Ebenezera Scrooge’a. W noc wigilijną ukazuje mu się duch zmarłego partnera w interesach, który cierpi za grzechy popełnione za życia. Pod wpływem tej rozmowy Scrooge’a ze zgorzkniałego skąpca i odludka staje się człowiekiem przyjaznym i czyniącym dobro.

-  Cieszę się, że już po raz kolejny mogę wystąpić w „Opowieści wigilijnej” wraz z wychowankami Fundacji Balet ze Szczecina. To idealny spektakl na przedświąteczny czas, niosący pozytywne przesłanie, pełen cudów i magii. Inscenizacja silnie oddziałuje na wyobraźnię. A że dzieci mają jej pod dostatkiem, jestem przekonany, że razem przeżyjemy niezwykłą przygodę - mówi Mateusz Damięcki.

Przedstawienie „Opowieść wigilijna” odbędzie się w niedzielę 5 grudnia o godz. 12.00 i 14.00 i w poniedziałek 6 grudnia o godz. 10.00 i 12.00 (spektakl tylko dla szkół i przedszkoli) w Teatrze Polskim Scena na Łasztowni w Szczecinie, ul. Energetyków 40. Jego organizatorem jest Fundacja Balet, działająca od 1990 roku w Szczecinie pod kierownictwem Marii Andrzejewskiej. Fundacja współpracuje ze znanymi choreografami, tancerzami i pedagogami. Celem jest edukacja baletowa, finansowe wsparcie uzdolnionych dzieci i młodzieży oraz promowanie osiągnięć artystycznych uczniów szkół baletowych w Polsce i za granicą. Fundacja Balet od 2002 roku organizuje Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy” dla najbardziej utalentowanych absolwentów szkół baletowych oraz od 2007 roku prowadzi Studio Taneczno-Musicalowe, kształcące dzieci w wieku od 3 lat.

Spektakl współfinansowany przez Gminę Miasto Szczecin.

Bilety na „Opowieść wigilijną” do nabycia w biurze Studia Fundacji Balet, przy ul. 5 Lipca 46 (dawne kino Colosseum) w Szczecinie,

rezerwacja; tel.: 609 404 401, mail: balet@post.pl 

Więcej informacji:

www.facebook.com/fundacjabalet,

https://instagram.com/fundacjabalet