pudełkowa, z orkiestronem, platformą obrotową, nagłośnieniem. Zostanie wykorzystana do produkcji spektakli muzycznych, musicali, wielkich inscenizacji, a nawet przedstawień w 3D, ponieważ jest też bardzo głęboka.
z bardzo dużymi możliwościami technologicznymi i amfiteatralnie zaprojektowaną widownią, zasiadającą na trzech poziomach: parterze i dwóch piętrach balkonów, architektonicznie nawiązuje do sceny elżbietańskiej londyńskiego Teatru Globe. Posłuży do wystawiania wielkiej klasyki polskiej i europejskiej.
jest najmniejszą sceną w nowej części teatru, z widownią, którą można różnie zaaranżować, ona też ma nowoczesne wyposażenie.
Scena im. Jana Banuchy – klasyczna, pudełkowa. Jej patronem jest scenograf i kostiumograf, który swój talent związał ze Szczecinem, a uważany jest za jednego z najwybitniejszych scenografów polskich XX wieku. Jak podają autorzy internetowej Encyklopedii Teatru Polskiego, Jan Banucha stworzył dekoracje i kostiumy do ponad 600 spektakli, przede wszystkim dramatycznych. Współpracował także z Telewizją Polską, zaprojektował scenografię i kostiumy do 125 przedstawień Teatru Telewizji oraz filmów, m.in. Kazimierza Kutza, Andrzeja Wajdy i Andrzeja Kondratiuka.
Scena kabaretowa, która na początku tego roku obchodziła swoje XXVI urodziny. Spektakle na tej scenie nawiązują klimatem zarówno do francuskich kabaretów literackich, jak też twórczości artystów krakowskiej Piwnicy pod Baranami czy najlepszych polskich kabaretów sprzed kilku dekad.