Damian Sienkiewicz

fot. Karolina Nowaczyk

Biografia:


Urodził się 23 czerwca 1987 roku. Pochodzi z Trzebini w województwie małopolskim. Już w wieku 12 lat wiedział, co będzie robił w przyszłości. Swoje pierwsze kroki na deskach teatralnych stawiał w Trzebińskim Teatrze „MAT”, prowadzonym przez Zbigniewa Pateraka przy Miejskim Domu Kultury w Trzebinii. Po maturze zdał egzamin do Państwowego Studium Wokalno- Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Jako student zadebiutował w spektaklach w Teatrze Muzycznym w Gdyni: „Ania z Zielonego Wzgórza”, „My Fair Lady” oraz „Skrzypek na dachu”. Miał również okazje zagrać w Teatrze Miejskim w Gdyni: spektakl „ Plotka” - postać Franck. Współpracował również z Klubem Żak w Gdańsku oraz z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku (Salonik Poezji). Jeszcze podczas nauki w Studium w Gdyni, miał okazję wystąpić - na zaproszenie dyrektora Adama Opatowicza - w „Urodzinach Czarnego Kota Rudego” w Teatrze Polskim w Szczecinie.

Od 2010 roku jest etatowym aktorem Teatru Polskiego w Szczecinie, gdzie bierze udział w licznych spektaklach oraz związany jest ze sceną kabaretową teatru- Czarny Kot Rudy. Ma za sobą gościnne występy w serialach: „Na dobre i na złe”, „Linia życia” oraz w filmach: „ Kobiety bez wstydu” i „Wielka ucieczka na Północ”.

Zagrał/zagrała: